Siedmy týždeň čítania deťom, Bánovce nad Bebravou, 24.6.2022, Mestská knižnica Ľudovíta Štúra

Od 20. júna do 24. júna prebiehal „Týždeň čítania deťom“ - Čítajme deťom 20 minút každý deň! do ktorého sa pravidelne zapája aj Mestská knižnica Ľ. Štúra v Bánovciach nad Bebravou.

Dňa 20.6.2022 o 10.00h zahájila maratón čítania v Mestskej knižnici Ľ. Štúra vedúca knižnice Jarmila Mikulová, ktorá čítala žiakom 3. B zo ZŠ Partizánska z knihy od Petra Stoličného „Dobrý deň, opica Škorica“. Následne v čítaní pokračovala Kristína Medeková z FS Drienovec a postupne sa vystriedali aj odvážni žiaci z triedy. Pri počúvaní veselých príbehov o slušnom správaní sa veru deťom nechcelo ísť ani do školy. Na záver podujatia Kristínka zaspievala a zatancovala si aj spolu s deťmi. Pri odchode deti s pani učiteľkou Ligockou dostali bulletiny a záložky do kníh, ktoré nám venovalo občianske združenie Celé Slovensko číta deťom.

Dňa 22.6.2022 pokračovalo čítanie v DSS Archa. Knihovníčka Mária Vavrová zahájila čítanie úryvkom z knihy „Krištof vrabec z prvej cé“ od Marty Hlušíkovej. Do čítania sa postupne zapojili knihovníčka Janka Melasová, pracovníčky DSS Archa a jej klienti, ktorí sa zabávali na úsmevných príbehoch.

Už teraz sa tešíme na ďalší ročník čítania i na stretnutie so zaujímavými ľuďmi.

Siedmy týždeň čítania deťom, Bánovce nad Bebravou, 24.6.2022, Mestská knižnica Ľudovíta Štúra