Košice čítajú deťom - Knižnica pre deti a mládež mesta Košice 5.- 9.6. 2017

Knižnica pre mládež mesta Košice bude čítať deťom, podporí tým projekt Celé Slovensko číta deťom, celoslovenskú aktivitu, ktorá vznikla s cieľom podpory čítania deťom. 
Hlavnou programovou myšlienkou projektu je čítať deťom pravidelne aspoň 20 minút denne. Do projektu sa okrem materských a základných škôl opäť zapoja rôzne materské centrá a sociálne zariadenia pre deti po celom Slovensku a výnimkou nebudú knižnice.

„My projekt tiež podporíme, a to tradičnými aj netradičnými čítaniami, ktoré budú prebiehať v dvadsiatich pobočkách našej knižnice, v týždni od 5. – 9. júna 2017“, informuje Kamila Prextová, zástupkyňa riaditeľky Knižnice pre mládež mesta Košice. „Na tento týždeň sme naplánovali celú sedemdesiatku podujatí. Z tých netradičné spomeniem aspoň návštevy hudobníka Janka Hrubovčáka a jeho veselé hudobné rozprávky a autorské čítania spisovateľky Michaely Elly Hajdukovej, autorky kníh ako napríklad Nemecké dievča neplače, Zákon krvi, Všetky moje tváre. Čítať pre deti budeme v Detskej fakultnej nemocnici, na miestnom úrade MČ Košice-Sever a svojím čítaním nás prídu podporiť lekárnici, vedci zo SAV Košice a príslušníci mestskej polície. Na sídlisku Ťahanovce sa uskutoční súťažný MDD-duel pre sídliskové základné školy a v Nezábudke zase večerníčkové čítanie pre deti a ich rodičov. Pre deti, ktoré sa tento rok zúčastnili nášho čitateľského projektu o živote a tvorbe spisovateľky Kláry Jarunkovej sme pripravili odmenu vo forme veľkého literárneho výletu do Červenej Skaly, rodiska spisovateľky, kde budú hľadať rozprávky a popri tom budú čítať vo vlaku a tiež so svojimi rovesníkmi v ZŠ Šumiac. Bude to na program bohatý a pre nás dosť náročný týždeň, ale stojí to za to. Pridajte sa k nám aj Vy! Čítajte s nami svojim deťom, aspoň tých 20 minút denne a pomôžte im vnútorne rásť.“

Celkovo sme urobili 61 podujati, ktorych sa zucastnilo 1581 deti na vsetkych 21 pobockach.

 

Košice čítajú deťom