Liptovský Hrádok číta deťom 5.júna 2018 v Mestskej knižnici Liptovský Hrádok

Kde: Mestská knižnica Liptovský Hrádok

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kedy: Utorok 5. júna 2018

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

O koľkej: o 10,00 h.


Kto čítal - hostia čítania: Primátor mesta Liptovský Hrádok - Branislav Tréger, etikoterapeutka, astrologička, bývalá redaktorka, blogerka, bývalá učiteľka - Sarita Poliaková, riaditeľka Základnej školy J. D. Matejovie - Ľubica Kertesz a riaditeľ Základnej školy na ul. Hradnej - Marián Žiška.

 

Pre koľko detí a v akom veku: cca 67 detí druhého ročníka ZŠ

 

Krátke zhodnotenie čítania:

Mestská knižnica Liptovský Hrádok sa tento rok zapojila po prvýkrát do podujatia Celé Slovensko číta deťom, utorok 5. júna.

V rámci podujatia čítajú deťom významné osobnosti mesta alebo regiónu zo svojej obľúbenej detskej knihy. My sme na čítanie pozvali primátora mesta Liptovský Hrádok pána Branislava Trégera, etikoterapeutku, astrologičku, bývalú redaktorku, blogerku, bývalú učiteľku, pani Saritu Poliakovú, riaditeľku Základnej školy J. D. Matejovie pani Ľubicu Kertesz a riaditeľa Základnej školy na ul. Hradnej pána Mariána Žišku. Čítanie nám hrou na klavíri spestrili dievčatá zo Základnej umeleckej školy, ktoré pripravila pani učiteľka Zlatka Jurišová.

Pred čítaním sme si porozprávali o projekte, o tom prečo je čítanie dôležité. Druháčikom z hrádockých základných škôl naši hostia najskôr porozprávali o svojich obľúbených knihách, porozprávali ako ich kniha a čítanie sprevádza životom, čo pre nich knihy znamenajú... Potom si deti si vypočuli ukážky z kníh Kvetinové víly a ich tajomný svet, Brondové rozprávky, Snehulienka a sedem trpaslíkov, Čarodejný koník. Rozptýlením bola malá rozcvička pani Sarity Poliakovej, v ktorej deti naučila víliu poklonu – zapojili sme sa všetci deti aj dospelí. Deti na záver dostali záložky, brožúrky a sladké keksy.

Dana Kolárová, Mestská knižnica Liptovský Hrádok

 

Liptovský Hrádok číta deťom