Poprad číta deťom v Podtatranskej knižnici 5.6.2017

Podtatranská knižnica v Poprade sa opätovne zapojila do projektu „Celé Slovensko číta deťom“. Už v poradí treťom týždni úspešného podujatia sa bude čítať na všetkých pracoviskách knižnice. Hlavnou myšlienkou je vrátiť spoločné čítanie do rodín a dať deťom to, čo sa vo svete stráca – chvíle strávené s literatúrou spoločne so svojimi rodičmi, starými rodičmi či priateľmi. V pondelok 5.6.2017 sa začal týždeň čítania pod názvom Celé Slovensko číta deťom aj v Podtatranskej knižnici na sídlisku Západ. Žiakom tretieho ročníka zo ZŠ s MŠ Komenského prišla predstaviť svoju najobľúbenejšiu knihu z detstva dlhoročná čitateľka knižnice a milovníčka literatúry pani Vlasta Vyšňová.

Deťom čítala z knihy Karla Čapka Rozprávky o psíčkovi a mačičke. Deti pobavila príbehmi o tom, ako sa upratuje a pečie torta v podaní hlavných hrdinov. 
Hostka porozprávala aj o svojich zážitkoch z detstva, priblížila deťom ako trávila letné prázdniny. Tiež sa priznala, že ju čítanie v mladosti veľmi nepriťahovalo, bližší jej bol šport, poprípade literatúra o športe. V súčasnosti je na zaslúženom odpočinku a doháňa zameškané roky s knihou. Obľúbenou oblasťou čítania je história.

Deti počúvali s veľkým záujmom rozprávanie aj čítanie pani Vyšňovej, dokonca si pripravili aj pár otázok. Najviac ich zaujímalo koľko kníh vlastní vo svojej súkromnej knižnej zbierke. 
Veríme, že dnešné stretnutie podporilo myšlienku „Čítať deťom 20 minút denne“ a že deti budú aj v domácom prostredí pokračovať v tejto peknej tradícii. 
Tatiana Závacká

V pobočke Juh 1 čítala prvákom zo ZŠ s MŠ na dostojevského ulici PaedDr. Lucia Mišagová rozprávku Ako si korytnačka a opica rozdelili strom. Je to filipínska rozprávka z knihy Z rozprávky do rozprávky. Pani Lucia Mišagová spomínala aj na svoje prvé zážitky z čítania, čo čítala, či chodila do knižnice, či knihy dostávala ako darček k sviatkom

Poprad číta deťom v Podtatranskej knižnici