Senec číta deťom - MESTSKÁ KNIŽNICA 4.6.-8.6. 2018

Ani štvrtý ročník celoslovenskej akcie propagujúcej čítanie deťom sa nemohla uskutočniť bez účasti Mestskej knižnice v Senci.  Na podporu tohoročného posolstva projektu „Čítajme deťom 20 minút každý deň. Každý deň bude o zážitok krajší!“ pripravil tím seneckej knižnice tri podujatia na troch rôznych miestach s troma populárnymi a veľmi sympatickými protagonistkami, ktoré čítali seneckým školákom úryvky z ich srdcu blízkych literárnych diel. 

Spisovateľka Petra Nagyová Džerengová čítala školákom pri altánku v Parku oddychu v pondelok 4. júna z knihy Konrád z konzervy od autorky Christin Nöstlinger. V utorok prišla do Galérie Labyrint televízna aj rozhlasová osobnosť a interpretka literárnych a hudobných diel Ágnes Bárdos, aby očarila detské publikum svojím strhujúcim prednesom úryvku z rozprávky Štvorcový okrúhly les (A Négyszögletű Kerek Erdő) od Ervina Lázára.  Posledným dejiskom čítania deťom bola terasa Story Cafe Bar.  Herečka a moderátorka Bibiana Ondrejková tam v piatok prednášala básne od Milana Rúfusa a ďalších autorov, ktoré sú jej od detstva milé.

„Hrdinom projektu Celé Slovensko číta deťom sú deti a rodina, jej atmosféra, rozširovanie a prehlbovanie komunikácie medzi rodičom a dieťaťom prostredníctvom knihy a spoločného čítania, s perspektívou harmonizovania vzťahov a zároveň obohacovania krásou slova, krásou príbehov a krásou vzájomne prežitého.“ (www.sdetmi.com) Patronát nad týždňom čítania deťom v Slovenskej republike prevzal prezident SR Andrej Kiska.             

 

Text a foto: Csaba Vysztavel

 

Senecká knižnica číta deťom