Banská Štiavnica číta deťom ZŠ J. Horáka

Dobrý deň,
týmto spôsobom chceme vyjadriť vďaku za realizáciu podujatia “CELÉ SLOVENSKO ČÍTA DEŤOM aj na Mikuláša". Deti táto iniciatíva oslovila. Ocenili, že dospelí si našli čas, prišli, porozprávali niečo o sebe a prečítali ukážky z kníh, ktoré sú im blízke. Vôbec nebolo potrebné nejak umelo ich stimulovať k vyjadreniu, ktoré je uvedené nižšie.
Ďakujeme za milý podnet.

S pozdravom a prianím príjemných vianočných dní
prajú žiaci 4.B a 1. B ZŠ J. Horáka v Banskej Štiavnici so svojimi triednymi učiteľkami


Celé  Slovensko  číta  deťom

Aj žiaci 4. B triedy ZŠ Jozefa Horáka v Banskej Štiavnici, spolu s ostanými, mali možnosť zúčastniť sa tohto milého podujatia. Odchádzali s krásnym pocitom  a úsmevom na tvári. Cestou si hovorili, čo sa komu páčilo a snovali plány, o ďalšom pokračovaní v čítaní.

 Vznikol nápad, že zorganizujeme podobné podujatie pre našich malých prvákov. V triede máme zaužívané, že si do zošita zapisujeme, čo kto číta a kto dočíta celú knihu, prezentuje pred celou triedou o čom čítal, čo bolo najzaujímavejšie, čo sa mu najviac páčilo  a pod. Podujatie sme zrealizovali v školskej knižnici. Prezentácia kníh sa deťom páčila Malí prváčikovia si vypočuté ukážky v triede ilustrovali.

Na druhý deň po návšteve podujatia „Celé Slovensko číta deťom“ sme si reflexie z podujatia zapísali a tu sú prepísané aspoň niektoré:

 

Matejovi a mne sa páčil Hobit. Preto, lebo sme ho videli aj vo filme, ale v knihe je iný. Potom sa nám páčilo, ako spievali. Super to mali nahraté. Potom sa nám páčil ten kráľ, ktorý si dal posteľ na strom. Potom príbeh o vianočnej myške.

                                   Super bolo aj ako hovorili,    ako žili.

Alžbetka B. a Matej K.

Nám sa páčila rozprávka o kráľovi, ktorý chcel spať na strome. Preto sa nám to páčilo, lebo z toho vyšlo ponaučenie, že nemáme klamať. Bolo pekné aj hudobné a spevácke predstavenie. Ďakujeme za pozvanie. A ešte nemôžeme zabudnúť, že vďaka vám sme dostali vynikajúci nápad. Prečítame našim prvákom z kníh, ktoré sme už prečítali. Tak ešte raz veľmi pekne ďakujem za pozvanie. A prajeme vám veselé Vianoce a šťastný nový rok!

Sofia B. a Vika Š.

 

Dobrý deňJ

Ja a Sofka sme sa dohodli, že tá včerajšia akcia bola super a inšpirovala nás, aby sme viacej čítali. Mňa – Kiku, bavili tie dievčatá, ktoré spievali. Mne – Sofii sa páčilo to, ako nám dospelí predčítali z kníh. A nám dvom sa páčilo celé predstavenie.

Spolu vám prajeme, aby sa vám darilo a aby ste mali veselé Vianoce a šťastný nový rok!

Kika O. a Sofia K.

                                                                                        

Rebeke a Davidovi sa najviac páčila kniha Hobit.

Veronike zas všetky. Ale aj spevácke  vystúpenie. J

 

Ďakujeme

a tešíme sa

na ďalšie stretnutie.

 

Prajeme príjemné    vianočné   sviatky !!!