Čítania / 2018 / Adventné čítania

Novosad číta deťom - Adventné čítanie - 20.12.2018 v ZŠ Novosad

Dobrý deň, posielam pár slov o čítaní v ZŠ Novosad. Bola to naozaj zaujímavá akcia a určite sa zapojíme opäť.

A takto sme čítali my...

Žiačky 6. A spolu s p. uč. Martinkovou si spoločne s najmenšími žiakmi nultého ročníka prečítali príbeh o malom Jezuliatku,  hľadali ukryté čaro najkrajšieho sviatku v roku. Tento malý projekt sa rozhodli povýšiť  a pohľadnice, ktoré od pani učiteľky dostali, si rozoslali domov aj s krásnym venovaním a obrázkom, do ktorého už konečne dokázali napísať aj svoje meno. 

Žiačky 9. A spolu s p. uč. Hricikovou zavítali do prvého ročníka a prečítali prváčikom príbeh O snehuliakovi s horúcim srdcom. Prváčikom sa príbeh veľmi páčil, porozprávali sa o horúcom srdiečku a o tom, komu snehuliačik pomohol. Pochopili, že čaro Vianoc spočíva v pomoci druhým.  Veľmi sa potešili pohľadniciam a tiež maľovankám. Čoskoro, keď už budú poznať všetky písmená si príbeh prečítajú sami.

Žiaci 5. A spolu s p. uč. Marošníkovou zoznámili žiakov špeciálnej triedy s dievčatkom so zápalkami. V tomto smutnom príbehu hľadali to, čo je skutočne podstatné. Hľadali a našli.  Láska robí veci skutočne živými, láska človeka k človeku. Nakoniec nakreslili krásne ilustrácie.

M. Hriciková

Novosad číta deťom - Adventné čítanie 2018