Prievidza číta deťom Hornonitrianska knižnica 1.12.2015 – 6.12.2015.

Hornonitrianska knižnica v Prievidzi

 

Celé Slovensko číta deťom aj na Mikuláša.

 

Naša knižnica sa s nadšením v tomto predvianočnom čase zapojila do  projektu

Celé Slovensko číta deťom aj na Mikuláša v termíne od 1.12.2015 – 6.12.2015.

 

Tešili sme sa od prvého dňa do posledného. I keď naše predvianočné aktivity naďalej pokračujú až do Vianoc a príde ešte veľa detí do našej knižnice a bude sa nielen čítať. My vlastne v tomto projekte naďalej pokračujeme.

            Začiatok sa niesol v duchu ,,Poď budem ti čítať“.

Čítali sme, tvorili sme, dramatizovali sme a dokonca sme vytvorili knižné hudobné skupiny z detí. Úloha bola náročná, pretože zahrať snehovú metelicu, poletujúci prvý sniežik, či snehovú lavínu v Tatrách bola  riadne veselá zábava.

            Čítali všetci priatelia kníh. Našimi vzácnymi hosťami neboli len naše kolegynky z iných úsekov knižnice, ale aj rodičia detí, pani učiteľky, prišla aj naša pani riaditeľka Vierka Masaryková a spisovateľka, výtvarná umelkyňa Vanda Rozenbergová.

Najväčším prekvapením pre deti bol zaručene Mikuláš, ktorý sa na svojej dlhej ceste zastavil u nás v knižnici a doniesol deťom darčeky. Do tohto projektu sa nezapojili iba deti ZŠ, ale aj Odborné učilište Spojenej odbornej školy Kalinčiaka pre zdravotne znevýhodnené deti a mládež.

             Každý z hostí  i ten nečakaný, Svätý Mikuláš mal pripravený mikulášsky darček v podobe krásnych literárnych  i životných príbehov. Všetky deti sa tešili, nielen z návštevy knižnice , ale aj z toho, že doma aj v školách si budú čítať a sami sa zapoja do tohto projektu.

U nás v Hornonitrianskej knižnici v Prievidzi sa do  projektu zapojilo 104 detí z prvého stupňa základných škôl v Prievidzi a 28 detí z Odborného učilišťa.

Malá a nenápadná záložka, nám povedala to, čo už každý z nás vedel, že čítanie je dar, ktorý si dávame sami sebe, a navzájom. Čítanie je tou najlepšou investíciou do úspešnej  budúcnosti našich detí. Už teraz sa tešíme na rok 2016, lebo už vieme, že tento projekt pokračuje a budeme si spoločne čítať nielen v posledný mesiac pred prázdninami, ale vieme informáciu, že sa bude čítať v adventnom období budúcich Vianoc.

 

Z určitosťou vieme, že knižnica si nenechá ujsť takúto skvelú akciu.

Ďakujeme všetkým ktorý tento projekt pripravili.

Ďakujem všetkým priateľom kníh.