Senica číta deťom - Záhorská knižnica 1.- 5.6.2015

Čítalo sa deťom v Senici v Záhorskej knižnici celý týždeň. Ako sa páčilo čítanie?

"Podujatie malo úspech, tešíme sa na ďalší ročník!!

S pozdravom
Kubíková, Záhorská knižnica Senica


CELE SLOVENSKO ČÍTA DEŤOM

Prvý júnový týždeň patril  v Záhorskej knižnici v Senici Čítaniu deťom

 

Záhorská knižnica v Senici každoročne pripravuje pri príležitosti Medzinárodného dňa detí sériu podujatí s názvom Dni detskej knihy. A keďže sa tento rok zapojila do projektu Celé Slovensko číta deťom, niesli sa všetky podujatia v duchu motta „Poď, budem ti čítať!“

Prvý deň sme odštartovali v regionálnom duchu , keď do detského oddelenia prišiel čítať režisér i herec Záhoráckeho divadla, Ivan Fodor, ktorý predviedol dramatizované čítanie z vlastnej tvorby - rýmovaný príbeh o kozliatkach a vlkovi, ktorý  podal v záhoráckom nárečí. Vedúca odboru kultúry  mesta Senica, pani Katarína Poláková,  čítala z obľúbenej rodinnej knižky Opice z našej policeA prednostka Mestského úradu v Senici, pani Katarína Vrlová, čítala z knihy Jozefa Čapka O psíčkovi  a mačičke.  Deťom sa príbehy veľmi páčili,  najviac sa im pozdávala vtipné podanie rozprávky o kozliatkach v našom nárečí.

Zúčastnilo sa cca 45 detí

 

V utorok  malo dopoludnie v knižnici ekologický charakter, pretože medzi deti prišiel  lesný pedagóg, pán Zdeněk Unger, ktorý s deťmi najskôr besedoval na tému ochrany prírody. Deti sa pána lesníka pýtali na zvieratká, stromy a aj na domácich maznáčikov a na záver im prečítal z knihy Vlada Bednára Hubárske rozprávky .

Zúčastnilo sa 41 detí

 

Ďalšou veľkou návštevou  bol pán primátor mesta Senica, Branislav Grimm, ktorý predstavil svoju najobľúbenejšiu detskú knihu  O Guľkovi Bombuľkovi od Márie Ďuríčkovej. V stredu ešte o  svojich obľúbených knižkách hovorili a z kníh čítali deťom tiež: Alexandra Bóriková (z vlastnej knižky „Rozprávky z Krajiny W“), pedagogička zo Základnej umeleckej školy v Senici Ľuboslava Pavesková (Jozef - „Rozprávky o psíčkovi a mačičke“) a Alena Sukopčáková – učiteľka z V. Materskej školy na Robotníckej ulici v Senici (Astrid Lindgrenová  – „Pippi Dlhá Pančucha“).

Zúčastnilo sa 80 detí

 

Štvrtok štvrtého júna patril už IX. ročníku recitačnej súťaže pre najmenších - Senické zvončeky, kde pani učiteľka, ktorá súťaž organizuje deťom prečítala a predviedla dramatizované čítanie našim najmenším čitateľom.

Zúčastnilo sa 35 detí

 

Posledný deň intenzívneho čítania deťom v knižnici sme zavŕšili návštevou spisovateľky Oľgy Kohútikovej, ktorá píše knihy pre deti i dospelých. Pani Kohútiková deťom prečítala ukážky zo svojej tvorby, deti nadšene spolupracovali a živo sa zapájali do besedy. 

Zúčastnilo sa 48 detí

 

Celkovo sa zúčastnilo: 249 detí

FOTO: Mgr. Milan Soukup

Fotogalériu si môžete pozrieť v galérii Záhorskej knižnice Senica