Žilina číta deťom v Krajskej knižnici

Zdravím Vás, pani Janáková,
 
v prílohe si dovoľujem poslať Vám niekoľko fotografií z akcie, kt sme mali u nás včera v Krajskej knižnici v Žiline rámci podujatia číta celé Slovensko. Čítali u nás včera spisovatelia Toňa Revajová a Igor Válek.

 
S pozdravom
Mgr. Katarína Kvašňovská
vedúca oddelenia knižnično-informačných služieb - Centrum
koordinátor kultúrno-výchovnej činnosti
Krajská knižnica v Žiline


Celé Slovensko číta deťom aj na Mikuláša

/tlačová správa/

Žilina, 14. 12. 2015

 

Krajská knižnica v Žiline, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, sa zapojila do projektu Celé Slovensko číta deťom aj na Mikuláša, ktoré sa nieslo v znamení hesla: „Poď, budem Ti čítať!“ a celý program akcentoval myšlienku „Čítajme deťom 20 minút denne, každý deň!“. 

V knižnici čítali v pondelok 7. decembra deťom dvaja známi slovenskí spisovatelia – Toňa Revajová a Igor Válek.

 

Toňa Revajová je učiteľka, spisovateľka a redaktorka vo viacerých periodikách. Medzi jej najznámejšie diela patria knihy Denis a jeho sestry, Johanka v Zapadáčiku, Zlom väz, Johanka!, Tvoja Johanka a novinka roku 2015 Johankina veľká rodina.

 

Igor Válek je redaktor a publicista, básnik a prozaik, editor a autor knižiek pre deti, z ktorých sú najznámejšie Nebojsa! a iné HORORozprávky a Povesti o slovenských riekach.

 

Popri čítaní sa knihovníčky rozprávali s hosťami o ich milovaných knihách, o ich tajomstvách, o tom, čo knihy pre nich a nás znamenajú a prečo je v tejto technickej dobe, dôležité knihy čítať.

 

Program čítania spestrilo aj hudobné číslo talentovaných žiakov Základnej umeleckej školy L. Árvaya, pod vedením pána učiteľa Praženicu.

 

Mikulášske čítanie malo o to krajšiu a hrejivejšiu atmosféru, pretože bolo predzvesťou blížiacich sa Vianoc.

Mgr. Katarína Kvašňovská

Koordinátorka  kultúrno-výchovnej činnosti

Krajská knižnica v Žiline

 

www.krajskakniznicazilina.sk

e-mail: kvasnovska@krajskakniznicazilina.sk

tel.: +421 41 76 456 22